Korzyści z korzystania programu do rozliczania pitu

Nie warto czekać z rozliczaniem deklaracji podatkowej na ostatnią chwilę. Zaczął się właśnie 2017 rok i już wkrótce zaczniemy otrzymywać wzory pitów od naszych pracodawców. Pamiętajmy – im wcześniej złożymy deklarację podatkową za miniony rok 2016 tym szybciej otrzymamy zwrot podatku (o ile będzie nam on przysługiwał). Wielu z nas czeka na ostatnią chwilę z wypełnieniem pitu, jednak nie jest to najlepsze wyjście, ponieważ jesteśmy zmuszeni czekać w kolejkach, aby złożyć nasz formularz.

Jednak istnieje inna alternatywna propozycja, dzięki której ominiemy kolejki, a pit zostanie rozliczony szybko i bezproblemowo. Takim rozwiązaniem jest złożenie naszej deklaracji poprzez internet. Takową funkcję posiadają specjalne programy do rozliczania pitów, które pomogą na w rozwiązaniu formularza, a następnie wyślą go do wskazanego przez nas urzędu skarbowego.

Dlaczego darmowy program do rozliczania pit 2016 jest tak dobry i atrakcyjny? Otóż korzyści jakie niesie on ze sobą jest wiele. W programie wypełnimy wszystkie rodzaje formularzy, czyli PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-28/A, PIT-38, PIT-39 wraz z wszelkimi załącznikami (PIT-B, PIT-D, PIT-O, PIT-2K, PIT-M, PIT-ZG, PIT-Z, PIT-UZ) i formularzami NIP (NIP-2, NIP – 7, NIP – B, NIP – C, NIP – D, NIP 2A, ZAP 3). Kolejnym z plusów tej aplikacji jest fakt, że może być ona wykorzystywana przez podmioty komercyjne i z programu mogą korzystać biura rachunkowe, działy księgowości, doradcy podatkowi oraz szefowie firm. Program posiada wbudowanego asystenta i tzw. system krok po kroku, który zdecydowanie ułatwia rozwiązanie pitu. Dodatkowo w programie znajduje się baza urzędów skarbowych z całej Polski – po wybraniu Twojego urzędu program za Twoją zgodą wysyła deklarację do „skarbówki” w Twoim mieście. Jeśli nie życzysz sobie, aby darmowy program do rozliczania pit 2016 wysyłał twój formularz do państwowego systemu e-Deklaracje to można swój pit wydrukować na czystej kartce. Coraz więcej Polaków rozlicza się poprzez specjalne programy i wysyła swoje pity poprzez internet. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to rozwiązanie wygodne oraz bezpieczne.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak działa program do wypełniania pitu?

Już wkrótce nadejdzie chwila kiedy miliony Polaków będą musiały złożyć swoje roczne rozliczenie podatkowe. Nie jest to łatwy moment zarówno...

Zamknij