Jak działa program do wypełniania pitu?

Już wkrótce nadejdzie chwila kiedy miliony Polaków będą musiały złożyć swoje roczne rozliczenie podatkowe. Nie jest to łatwy moment zarówno dla osób fizycznych jak i osób prawnych. Wypełnianie formularza podatkowego nie należy do najłatwiejszych i każdy kto chociaż raz w życiu czynił tę powinność wie jak bardzo jest to kłopotliwe. Na szczęście technologia podsuwa nam rozwiązania dzięki którym zaoszczędzimy sporo czasu, nerwów, a także i pieniędzy (biuro rachunkowe za wypełnienie pitu liczy sobie od kilkunastu złotych wzwyż). W internecie istnieją specjalne programy, które pomogą nam wypełnić nasz formularz podatkowy. Jednym z nich jest darmowy program do pit, który jest bardzo popularny. Wynika to zapewne z faktu, iż program jest bardzo intuicyjny i poradzą sobie z nim nawet osoby starsze, które nie są tak bardzo wprawione w obsłudze komputera.

Na czym polega działanie tego programu? Otóż program do wypełniania pitów zadaje nam na samym początku pytania zamknięte, w których to wybieramy m. in. stosunek naszej umowy, rodzaj wykonywanej pracy oraz wiele innych czynników, które są niezbędne w ustaleniu prawidłowego formularza podatkowego. Następnie program wyświetla nam pola, w które musimy wpisywać dane ze swojego PIT-11, który otrzymaliśmy od pracodawcy. Oczywiście wszelkie pola, w które należy wpisać nasze dane opatrzone są jeszcze dodatkowymi komentarzami, które pozwolą nam na uniknięcie błędu.

Darmowy program do pit dostępny jest w dwóch wersjach – instalacyjnej oraz online. Pozwala on wypełnić wszystkie rodzaje formularzy podatkowych jakie istnieją. Prostota oraz uniwersalność programu powodują, iż jest on chętnie używany zarówno przez osoby prywatne, właścicieli firm, działy księgowości oraz biura rachunkowe. Należy zaznaczyć, że wszelkie dane, które wypełniają użytkownicy są bezpieczne i nie ma możliwości, aby przedostały się w niepowołane ręce. Wypełnioną deklarację podatkową można wysłać bezpośrednio do urzędu skarbowego, w którym się rozliczamy. Warto korzystać z tej aplikacji, ponieważ gwarantuje ona wygodę, a także dokładne wypełnienie deklaracji, które pozbawione będzie błędów.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Skutki wysłania pisma do niewłaściwego urzędu

Wielu z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że podania i różne dokumenty muszą być składane do tych organów...

Zamknij