Rozliczenie podatków dochodowych za 2016

Nieubłaganie zbliża się koniec roku podatkowego, a co za tym idzie czas, kiedy to podatnicy będą tłumnie składać deklaracje podatkowe. Jak wiadomo każdy, kto odnotował jakąkolwiek korzyść finansową musi złożyć tak zwany PIT. Jest to ważne zarówno w przypadku zwykłych umów, jak i przypadków, kiedy otrzymujemy stypendium czy pomoc materialną.

Jeżeli chcesz uniknąć jakichkolwiek problemów z urzędem skarbowym zadbaj o to, aby twoja deklaracja była należycie uzupełniona. Jeśli popełnisz błąd musisz liczyć się z karą w postaci grzywny pieniężnej lub nawet kary więzienia.

W obecnym czasie masz dowolną możliwość wybrania sposobu złożenia swojej deklaracji podatkowej. Odbyć się to może zarówno za pośrednictwem Internetu, Poczty Polskiej, jak i też osobistej wizyty. Wiedz, iż karane jest także opóźnione złożenie deklaracji. Musisz złożyć ją do 23.59 ostatniego dnia, jaki został przeznaczony na jej przekazanie. W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma datami, a mianowicie – 31 stycznia, kiedy złożyć musimy PIT-16A, PIT-19a oraz PIT-28, oraz 30 kwietnia, kiedy złożyć musimy PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39.

Polecamy nasz program do rozliczenia podatku, możecie pobrać go tutaj.

Źródła: http://program-pit.net/ogolnie-o-rozliczeniu/

Clash Of Clans Cheat And Hack Tool

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

Ulga rehabilitacyjna jest coraz bardziej korzystna w oczach wielu Polaków. Niestety w 2013 roku pożegnamy się z często wykorzystywaną ulgą...

Zamknij